Много нерви и гол от засада спасиха Челси от ново поражение в Англия (ВИДЕО)

Челси осъществи светкавичен обрат от 0:2 до 2:2 и бе близо до пълен успех при домакинството си на Евертън, но въпреки позитивните знаци в нападение, „сините“ отново си изпатиха от слабото представяне в защита.

Шампионите допуснаха два идентични гола в началото на второто полувреме и трябваше да мобилизират всичките си усилия в предни позиции, за да изравнят в рамките само на 120 секунди. До края на срещата обаче опитите за паметно завръщане към успеха не бяха материализирани, а за капак в 91-ата минута Евертън стигна до ново попадение – 2:3 пред шокираните зрители на „Стамфорд Бридж“.

Челси обаче не заслужаваше поражението и не се отказа да гони трети гол в добавеното време, като бе възнаграден с попадение (макар и от явна засада) на Джон Тери в 98-ата минута за крайното 3:3.

Така с 25 точки Челси остава на 14-то място, докато Евертън е 11-ти с 29.