Панатинайкос на крачка от групите на Лига Европа

Източник: gong.bg

Гръцкият гранд Панатинайкос, в който играе нашият национал Иван Иванов, постигна категорична победа над датския Брьондби в мач от плейофния кръг за класиране в турнира Лига Европа, предаде БГНЕС.

„Зелените”надделяха на свой терен с 3:0 и по този начин направиха сериозна крачка към достигане до груповата фаза на турнира.

Попаденията за успеха реализираха на два пъти Маркус Берг в 45-ата и 82-ата минути и Кристиан Ледесма от дузпа 50-ата минута. Гостите от Дания завършиха срещата с 9, след като червени картони получиха Свен Кроне в 33-ата и стражът на тима Фредерик Рьоноу.

В друг мач от плейофите Фенербахче също записа класически успех като домакин – над швейцарския Грасхопър с 3:0. Точни за турците бяха Шаешу в 4-ата и Стох на два пъти в 72-ата и 90-ата минути.