Евертън завърши с равенство на Палас

Отборите на Евертън и Кристъл Палас направиха равенство 1:1 в първи мач от 7-ия кръг на Висшата лига, игран на стадион „Гудисън Парк“ в Ливърпул, предаде БГНЕС.

В основните действащи лица в двубоя се превърнаха белгийските нападатели Ромелу Лукаку и КРистиан Бентеке, които отбелязаха двете попадения. В 35-та минута Лукаку изведе домакините напред след много добро изпълнение от свободен удар, а 5 минути след почивката Бентеке изравни след точен изстрел с глава.

„Орлите“ бяха по-активни през втората част и можеха да стигнат до пълен обрат, но техен гол бе отменен заради спорна засада. След този мач Евертън се изкачи до 3-то място в класирането с 14 точки, докато Палас е на 7-ма позиция с актив от 11 точки.