Ливърпул на четвъртфиналите за Купата на Лигата

Източник: Actualno.com

Ливърпул победи Тотнъм с 2:1 и си осигури място в 1/4 финалите на турнира за Купата на Лигата. Двубоят се игра на стадион "Анфийлд Роуд" пред 53 000 зрители, предаде БГНЕС.

Дани Стъридж още в деветата минута изведе Ливърпул напред, а през второто полувреме отново той след асистенция на Жоржиньо Вайналдум удвои преднината на мърсисайдци (64`). Тотнъм успяха да върнат само един гол чрез Винсент Янсен от дузпа (76`). Предстоящият съперник на Лудогорец в Шампионската лига Арсенал отстрани Рединг с 2:0 с голове на Алекс Окслейд-Чембърлейн (34`, 78`). В други 1/8 финали Лийдс се справи с Норич след изпълнение на дузпи (3:2), Бристол Сити загуби у дома от Хъл Сити с 1:2, а Нюкасъл разгроми Престън Норд Енд с 6:0. /БГНЕС