Холандия и Белгия с равенство на "Амстердам арена"

Източник: Topsport.bg

Националните отбори на Холандия и Белгия направиха равенство 1:1 в контролна среща, играна на „Амстердам арена“ в холандската столица, предаде БГНЕС.

„Дербито на ниската земя“, както някои коментатори нарекоха двубоя, бе напът да завърши в полза на „оранжевите“, след като Дави Клаасен изведе тима напред в 38-та минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Ян Вертонген срещу Джърмейн Ленс. През втората част обаче „червените дяволи“ натиснаха и това даде резултата в 82-та минута, когато Яник Караско изравни с изстрел с левия крак.

Лошата новина за Холандия бе контузията на нападателя Винсент Янсен. Янсен пострада в тежък сблъсък със Симон Миньоле и напусна принудително терена, заради контузия в главата. За холандците предстои световна квалификация с Люксембург, докато Белгия приема Естония в неделя.