Баските с лесен успех срещу третодивизионния отбор "Расинг" Сантандер

БТВ

Баските контролираха срещата срещу третодивизионния отбор от самото начало и още в 11-та минута откриха резултата, като точен беше Раул Гарсия. Малко след това Ариц Адуриц шутира, но вратарят на домaкините Раул отрази удара му,  а при добавката на централния нападател топката срещна гредата, пише БТВ.

Домакините разчитаха най-вече на голямото си желание, ентусиазъм, себерaздаване и вярната си публика и за тяхна радост в 23-та минута изравниха чрез Хави Кобо.

Второто полувреме започна обещавaщо, като в рамките на две минути топката беше изчистена от двете голлинии. В 55-та минута се случи и последната опасност, когато Акино надбяга централния защитник на Билбао Ечеита, но стреля встрани.

Така в крайна сметка "Атлетик" победи Сантандер с 2:1 и чака спокойно реванша на "Сан Мамес" на 21 декември.