Ден на траур е обявен в Община Кричим в памет на загиналите в тежката катастрофа на разклона за село Йоаким Груево до Пловдив. Тази нощ светлините на елхите в Кричим ще бъдат загасени. „Нека бъдем съпричастни с болката и тъгата по изгубените без време човешки животи!“, призова кметът на общината Атанас Калчев.
Тежкият инцидент стана на 24 декември на пътя Пловдив -Пещера. При челен удар между микробус "Фолксваген" и лекавтомобил БМВ загинаха 37-годишната заместник-кметицата на община Кричим Нурджам Ристемова и двете й деца - 6-годишно момче и 15-годишно момиче.
И трите жертви са пътували в БМВ-то. Бащата, който е шофирал, е 47-годишен. Той е в тежко състояние. Семейството е от Кричим. С опасност за живота е и другият водач - пловдивчанин на 31 години.
Още по темата:
- » Зловещо! Клошар окри части от човешко тяло в контейнер в Пловдив
- » Meteo Balkans: Пловдив и Пазарджик ще бъдат сред най-засегнатите от великденския циклон
- » Автобус пламна в движение в центъра на Пловдив и стана на въглен (СНИМКИ, ВИДЕО)

София:
Смолян: