Волейболните националки на крачка от европейското след обрат срещу Чехия

Женският национален отбор на България по волейбол е на крачка от класиране за европейското първенство след невероятен обрат в двубоя срещу Чехия в четвъртък. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Въпреки че губеха с 0:2 в първия си мач от втория квалификационен турнир в Унгария, състезателките на Марчело Абонданца успяха да стигнат до успех с 3:2 след 130 минути игра, предаде „Дневник“.

Така българките вече имат четири победи от четири срещи и оглавяват своята група.

Те имат нужда от две победи над аутсайдерите Унгария и Латвия в петък и събота, за да се класират за европейските финали.

В първия турнир през миналата седмица волейболните националки сразиха двата тима с по 3:0.

България е лидер в групата с 10 точки, следвана от Чехия с 8. Унгария е с 3, докато Латвия е без спечелена точка и само един извоюван гейм в своя полза.