
Някой отново не чете законите и Конституцията на страната, коментира главният прокурор Иван Гешев относно внесените от "Продължаваме Промяната" и "Демократична България" законопроекти, с които се отнемат правомощията на президента върху назначаване шефовете на НСО, ДАНС, ДАР и главния секретар на МВР.
По думите му отношенията с президента може да са напрегнати, но има институционално уважение. Иван Гешев застъпи тезата за върховенството на закона и разделението на властите като стълб на демокрацията.
Главният прокурор е категоричен, че тези законопроекти целят ограничаване правомощията на държавния глава, преследват политически цели, рушат устоите на демокрацията и създават предпоставки за репресии, предаде БНТ.
Още по темата:
- » Гешев пред "Ройтерс": Турция иска екстрадиция на част от задържаните заради атентата
- » Гешев за войната по пътищата: Безобразие! И аз съм застрашен, и синът ми
- » Гешев поиска главата на депутата Д.А.
- » Гешев пред БСП: Няма да допусна политическа намеса в съдебната власт
Коментирай
Препоръчано
