Ексцентричният и непридвидим Илон Мъск е загубил 200 милиарда долара през 2022 година, което го прави човекът, губил най-много пари в историята. Това съобщава „Блумбърг“.
Според агенцията през ноември 2021 година богатството на Мъск е оценявано на 340 милиарда долара. В момента то е „само“ 137 милиарда долара.
Основна причина за тази рекордна загуба е сривът на акциите на „Тесла“ – през миналата година те се понижиха с 65%. До срива доведоха и действията на Мъск, който продаде значителна част от собствените си акции, за да финансира покупката на "Туитър" за 44 милиарда долара.
Въпреки всичко Мъск все още е сред най-богатите хора на планетата – „Блумбърг“ го нарежда на второ място след френския предприемач Бернар Арно.
Още по темата:
- » Мъск иска да бомбардира Марс с термоядрени заряди
- » Мъск провокира теории, че „предстои нещо много лошо“ с коментар за Исус
- » Илон Мъск нарече испанския премиер „тиранин“ заради забраната на социалните медии за тийнейджъри
Коментирай
Най-четено от
Свят
Песков: Европа остана както без безплатна отбрана, така и без евтина енергия
17:00 12.04.2026 | Свят
Последно от
Свят

София:
Бургас:
Смолян: