Везенков със силни изяви при победа на Кингс срещу Маверикс на Лука Дончич

Александър Везенков и Сакраменто Кингс постигнаха шестата си поредна победа в редовния сезон на НБА.

Сакраменто се наложи със 129:113 (35:26, 35:29, 37:31, 22:17) точки над Далас Маверикс в зала "Американ Еърлайнс Сентър” в Тексас.

Това е четвърти пореден мач, в който "кралете” на Майк Браун бележат поне 125 точки.

Везенков се представи силно, като за 13 минути на паркета той се отличи със 7 точки, 1 борба, 1 асистенция и 1 чадър при 3/5 стрелба от игра, включително 1/2 от тройката. Той игра само около четири минути през първото полувреме, а след това се появи отново в игра при резултат 88:86 и с него на паркета Сакраменто направи страхотна серия, благодарение на която вдигна разликата до почти 20 точки и така реши мача в своя полза.