Еврозоната вече не е заплашена от разпад, твърди Оли Рен
Еврозоната вече не е заплашена от разпад, обяви еврокомисарят по финансовите въпроси и зам.-председател на Европейската комисия Оли Рен.
Той е категоричен, че Европейският съюз е започнал да преодолява финансовата криза, но в същото време подчерта необходимостта да се продължи разумната фискална политика, предаде радио Дойче Веле.
„Макар опасността от разпад на еврозоната да е предотвратена, ние трябва да внимаваме. Икономическият растеж продължава да е нашата главна грижа и затова трябва да продължим структурните реформи," посочи Оли Рен на форум, организиран от вестник „Тагесцайтунг".
Германският министър на финансите Волфганг Шойбле също даде положителна оценка за успешното излизане от кризата.
„В Испания и Италия се работи здраво за подобряването на ситуацията. Гърция също бележи напредък," подчерта той на същия форум.
Още по темата:
- » ЕК: Може да възникнат проблеми с доставките на авиационно гориво
- » Испания узаконява 500 000 мигранти без документи
- » Глоба до 350 евро за каране на заден ход в Гърция

София:
Русе:
Смолян: