Категорично България трябва да изрази подкрепа и настояване за преразглеждане на санкциите срещу Русия, за да можем да внасяме по-изгодни енергоресурси. Това каза зам.-председателят на БСП Атанас Мерджанов. пред Bulgaria ON AIR.
"Да не говорим за необходимостта от корекции в ДДС за дизела и бензина, както редица държави направиха. Ние докато си говорим за бъдещи мерки, мандатът на това служебно правителство ще изтече и ще се озовем в нова ситуация, в която да разсъждаваме, че ще дойде времето. Хората искат тук и сега подкрепа и помощ", каза Мерджанов.
На въпрос защо се е върнал в партията, той отговори: "Върнах се, защото аз никога не съм напускал БСП, член съм на Националния съвет. Проведохме един конгрес, който даде много надежди и окуражаване на членовете на партията, на нашите симпатизанти".
"Потърсихме изводи, направихме своите оценки. Допуснахме сериозни грешки, но в крайна сметка решенията на Конгреса и най-вече избора на нов председател даде достатъчно оптимизъм на партията, за да се яви на изборите, искайки доверието на нашите избиратели", сподели Мерджанов.
Още по темата:
- » От БСП призоваха Борисов в НС заради бунта в Харманли
- » БСП иска изслушване на Бъчварова за задържаните чужденци на ГКПП "Дунав мост"
- » БСП настоява за изслушване в Парламента на Борисов за работата на службите

София:
Русе:
Смолян: