Районът пред Руската църква в София остава отцепен
Районът, където в неделя вечер се взриви газова бутилка в Китайския ресторант срещу Руската църква в столицата, остава отцепен в понеделник сутринта.
На мястото има много полиция и разследващи. Движението е спряно по бул. "Цар Освободител" в района на инцидента в близост до ул. "Раковски".
Припомняме, че снощи в 19.20 ч. се взриви газова бутилка в Китайския ресторант на бул. "Цар Освободител". Пострадаха 11 души, повечето от които са били в ресторанта по това време.
Двама от пострадалите са преминавали покрай входа на ресторанта, когато е станал взривът. Пострдадалите са откарани в "Пирогов", ВМА и ИСУЛ. Най-тежко е състоянието на един от ранените, който е с тежка черепно-мозъчна травма и с опасност за живота, настанен е в "Пирогов".
Мястото на взрива беше осеяно с отломки от сградата, вратата на ресторанта, изпочупени прозорци.
Още по темата:
- » Създават нова автобусна линия от 15 април в София
- » София Прайд 2026 ще се проведе на 13 юни
- » Над 300 камиона за пътна помощ ще блокират Околовръстното в София

София:
Смолян: