Байерн вдигна Суперкупата на Европа

Байерн вдигна Суперкупата на УЕФА с победа над Челси след продължения и дузпи, съобщи БГНЕС.

Редовното време на финала в Прага завърши 1:1 след голове на испанеца Фернандо Торес за Челси през първото полувреме и изравнителния гол на французина Франк Рибери през втората част. В продълженията Челси пак излезе напред след гол на белгиеца Еден Азар, но съперникът изравни чрез испанеца Хави Мартинес в 121-та минута. При дузпите по-точни бяха футболистите на отбора от Мюнхен. Вратарят на баварците Мануел Нойер отрази удар на Ромелу Лукаку.

От 85-та минута лондонският тим игра с човек по-малко заради втори жълт картон на Рамирес.

Това е първа Суперкупа на УЕФА за баварците, които се реваншираха срещу "сините" заради загубения финал от Шампионската лига преди две години.