Загубихме от Италия с 1:3 гейма на Евроволей 2013

Италия би България с 1:3 гейма. Снимка: БГНЕС

Стартът на мача бе повече от перфектен за българския отбор. Националите ни започнаха да трупат точки още от самото начало и поведоха с 3:0. Разликата продължи да се увеличава и първото техническо прекъсване дойде при 8:2 в полза на възпитаниците на Камило Плачи. Тя нарасна до 8 точки при 12:4 и дори за кратко стигна 9 при 14:5. Все пак втората пауза бе при резултат 16:8 в полза на българския тим. Той нямаше проблем да я удържи и първият геймбол бе при 24:17. Тогава италианците успяха да върнат 2 точки, но все пак нашите нямаха проблем да затворят частта с 25:19.

Втората част започна с леко предимство на "адзурите", които първо дръпнаха с 2 точки за 4:2, а след това увеличиха на 6:3. Българите обаче бързо обърнаха нещата и с 4 поредни точки направиха 7:6 в своя полза, при първия технически таймаут водеха с 8:7. "Лъвовете" дори поведоха с 14:11, но италианците намалиха на 13:14 и изравниха за 15:15. Второто прекъсване бе при 16:15 за България и оттук геймът тръгна точка за точка до 22:22. Точно тогава Италия направи 3 поредни точки и спечели с 25:22.

След успеха в този втори гейм настроението на италианците се повиши и те се представиха силно, и в третия. На първото прекъсване водеха с 8:5, а на второто с 16:10. Разликата дори набъбна до 10 точки при 22:12, след което бронзовите медалисти от Олимпийските игри и последната Световна лига я удържаха и стигнаха до успех в гейма с 25:15.

Именно Италия ни спря по пътя за медали на последните два големи турнира Олимпиадата в Лондон и в Световната лига през този сезон.

Българите ще се борят за третото място срещу отбора на Сърбия, който по рано днес загуби от Русия.

Италия се изправя срещу Русия на финал. Финалът, както и мачът за третото място, са утре, 29 септември.