Байер Леверкузен лидер с фалшив гол

Байер Леверкузен победи като гост Хофенхайм с 2:1 в първия мач от 9-ия кръг на Бундеслигата. Срещата се игра пред 25 хил. зрители на ст. "Вирсол Рейн Некар Арена", като премина под диктовката на гостите, съобщи БГНЕС. Резултатът бе открит в 26-ата минута от Сидни Сам, при асистенция на Гонсало Кастро.

В 70-ата минута Щефан Кислинг покачи на 2:0, отново при асистенция на Гонсало. Голът обаче бе недействителен, тъй като топката, изстреляна от Кислинг с глава, мина отстрани на вратата и влезе в нея през дупка в мрежата. Съдията обаче не видя добре ситуацията и зачете гола, като Кислинг нямаше доблестта да си признае, макар сам да не вярваше на случилото се.

Комфортната преднина и малкото минути до края успокоите "аспирините", които видимо намалиха оборотите. Това позволи на домакините да намалят чрез Свен Шиплок, реализирал в 88-ата минута. За повече обаче футболистите на Хофейнхайм нямаха нито сили, нито класа.

Хофенхайм подаде жалба срещу резултата от мача с Байер Леверкузен.