Челси победи Мачестър Сити като гост с 0:1

Със спечелените 3 т. Челси се изравни с Манчестър Сити, като двата тима делят второ-трето място с по 53 т. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Челси победи като гост Манчестър Сити с 1:0 и се изравни по точки „гражданите“ в 24-ия кръг на английската Висша лига.

Мачът се игра пред 47 хил. зрители на ст. “Етихад” в Манчестър.

Играта бе открита и агресивна от първата до последната минута, като и двата отбора имаха своите шансове.

Единственият гол падна след контраатака в 32-ата минута.

Рамирес стреля и след рикошет в крака на защитник топката попадна в Бранислав Иванович, който с шут от пеналта направи безпомощен английския национален вратар Джо Харт.

До края на мача лондончани удариха и три греди, след шутове на Неманя Матич, Гари Кейхил и Джон Тери.

Своите възможности имаха и домакините, но те бяха пропилени от Яя Туре, Давид Силва и Стефан Йоветич.

Футболистите на Сити бяха или неточни, или вратарят Петер Чех показваше страхотен рефлекс.

Със спечелените 3 т. Челси се изравни с Манчестър Сити, като двата тима делят второ-трето място с по 53 т. Арсенал води с 55 т., а на четвърто място, даващо право на участие в Шамапионската лига, е Ливърпул с 47 т., предава БГНЕС.