България не успя да победи Канада

Снимка: БГНЕС

Българският волейболен отбор допусна загуба от Канада в срещата от първия етап на световното първенство в Полша. Канадците трудно достигнаха до победата с 3:2 в мача.

"Трикольорите" поведоха в резултата при резултат от 25:17 в първия гейм. Канадците отвънаха със същия резултат (17:25) във втория. Българският национален отбор игра много добре и отново поведе с резултат от 25:20. След драма и голяма преднина за волейболистите ни, Канада измъкна трудна победа в четвъртия гейм с 24:26. В петия и решаващ гейм българите не съумяха да запазят концентрация и допуснаха голямата разлика от 8:15, което реши мача.

Диагоналът Гавин Шмит и българинът Цветан Соколов записаха по 22 точки и бяха най-резултатни на игрището.

Все пак националите започнаха с победа (3:0) срещу Мексико, а отборът на Канада стартира със загуба (0:3) срещу Русия.