Пациент със симптоми на ебола е приет в болница в Прага, предадоха информационните агенции. Съобщава се, че става дума за 56-годишен мъж, който наскоро се е върнал от Либерия. Изследванията му са изпратени в лаборатория в Берлин за уточняване на диагнозата. Очаква се резултатите да станат известни в днешния петък.
Според последните публикувани статистически данни, починалите от ебола в Западна Африка вече са над 3800. Заразени са над 8000 души.
Припомняме, че Македония проверява подозренията за смъртен случай от ебола в страната. За да се установи точната причина за смъртта на британеца, починал в Скопие, анализите от изследванията са изпратени в Германия. Резултатите от тях ще бъдат ясни в рамките на 48 часа.
Междувременно министерството на здравеопазването на Сърбия съобщи, че 708 души са под наблюдение, заради съмнения от ебола.
Още по темата:
- » „Ще говоря пред съда“: Две години минаха от изчезването на 2-годишната Данка. Тялото ѝ не е открито
- » Опит за държавен преврат в Сърбия? Двама планирали нападение над Вучич и семейството му
- » От утре: Блокади и по западната ни граница

София:
Сандански: