Виктория Томова на четвъртфинал на Алианц Къп

Източник: bg.wikipedia.org

Втората поставена Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на тенис турнира Allianz Cup, който е с награден фонд 25 000 долара и се провежда на кортовете на ТК „Левски“ в София, предаде БГНЕС.

Българката победи с 6-3, 6-1 Камила Розатело от Италия за малко повече от един час игра на корт №1. Томова проби на два пъти, за да поведе с 4-1, след което сравнително лесно затвори частта. Във втората 21-годишната софиянка взе всички геймове след 1-1 и спечели категорично срещата. За достигане до тази фаза Томова взема 9 точки за световната ранглиста, където е №177 сега. На четвъртфиналите утре Вики очаква победителката от мача между осмата в схемата Терезе Мърдежа (Хърватия) и Лу Брульо (Франция).

Другите две българки, които достигнаха до осминафиналите, отпаднаха. Джулия Терзийска отстъпи на финалистката на Allianz Cup от 2015 година Виктория Каменска (Русия) с 0-6, 4-6. Петя Аршинкова пък загуби от Джесика Пиери (Италия) с 4-6, 2-6.