Германия едва успя да победи Австралия

Източник: pixabay

Германия едва успя да победи Австралия с 3:2 в първия мач от група B за Купата на Конфедерациите на "Олимпийския стадион" в Сочи, пише Sporta.bg.

Ларс Щиндл вкара още в 5-ата минута и това загатна за интересен и интригуващ мач. В 41-ата минута Том Рогич изравни, а само минути по-късно Юлиан Дракслер отново върна аванса на световния шампион с гол от дузпа.

Леон Горецка пък се възползва от грешка в защитата на "кенгурутата" и вкара за 3:1. Томи Юрич пък вкара скандален гол в 56-ата минута. Играч на Австралия стреля от около 17 метра, а Юрич отклони с тяло, но топката се отклони и в ръката му. Тук бе тествана и системата за видео повторение, която гледаше за засада и игра с ръка. Съдиите обаче дори на мониторите не успяха да забележат докосването. Така голът бе признат.

Вангер пък удари греда. Германия е на второто място в групата с три точки, колкото има и първият Чили. Следващият мач е именно между двата отбора. Австралия пък ще играе с Колумбия.