Бразилия може да се счита за първия отбор, класирам се на Мондиал 2022 след 6 от 6 в квалификациите

Бразилия записа шеста поредна победа в световните квалификации в зона Южна Америка, след като се наложи с 2:0 при гостуването на Парагвай, а при положение, че първите 4 тима се класират за Мондиала в Катар, то селесао може да се счита за сигурен участник на планетарния шампионат.

Неймар изведе гостите в 4-ата минута след пас на Габриел Жезус, а Лукас Пакета оформи крайното 2:0 в продължението на двубоя.

Аржентина стигна само до равенство 2:2 при визитата си на Колумбия. Двубоят в Баранкиля започна невероятно за "гаучосите", които водеха с 2:0 до 8-ата минута с попадения на Ромеро (3') и Паредес (8').

Звездата на Аржентина Лионел Меси направи няколко пропуска пред вратата на Колумбия, преди домакините да намалят резултата в 51-аа минута с гол на Луис Муриел.

В четвъртата минута от продълженията Борха изравни за крайното 2:2.

Аржентина е на второ място с 12 точки (3 победи и 3 равенства), докато Колумбия е на петата позиция с 8.

Еквадор допусна изненадваща загуба с 1:2 при домакинството си на Перу.

Гостите вкараха два гола през второто полувреме чрез Куева и Адвинкула в 63-ата и 89-ата минута. Еквадорците отбелязаха почетно попадение в добавеното време на срещата чрез Плата.

Нападателят на ЦСКА Жорди Кайседо започна като титуляр за Еквадор, но бе сменен на полувремето.

Уругвай не успя да постигне победа при гостуването на Венецуела, а мачът завърши 0:0.

Чили допусна голяма издънка, завършвайки 1:1 като домакин срещу аутсайдера Боливия.

Пулгар изведе домакините напред в резултата в 69-ата минута, а Морено изравни в 81-ата минута от дузпа за Боливия.