Байерн би, но Барса е първият финалист в Шампионска лига

снимка: БГНЕС

Байерн Мюнхен успя да победи Барселона пред 70 000 зрители на "Алианц Арена", но въпреки това не се класира за финала на Шампионска лига.Така Барселона е първият финалист в Шампионската лига. Каталунците загубиха с 2:3 реванша в Мюнхен, но изхвърлиха гордия Байерн с общ резултат 5:3 след 3:0 в първата среща.

Мачът премина през няколко обрата в резултата, а в края баварците спечелиха поне победа за престиж в реванша.

Финалът е на 6 юни в Берлин, а в него Барселона ще срещне победителя от другия полуфинал между Реал и Ювентус в сряда, след 2:1 за италианците в първата среща.

Бенатиа постигна желанието на баварците за ранен гол, отбелязвайки с глава в 7-ата минута. Барса обаче бързо отвърна на удара чрез Неймар в 15-ата минута за 1:1. В 29-ата минута Неймар вкара и втори гол за Барса - 1:2. Левандовски отново възстанови равенството в 58-ата минута за 2:2. Мюлер изведе Байерн отново напред в резултата в 74-ата минута - 3:2.