ЦСКА срази Спартак и е на 1/4-финал за Купата

БГНЕС

ЦСКА постигна 19-та поредна победа от началото на сезона (включително служебната срещу Витоша) и изпълни едно от големите желания на феновете да се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България.

Повече подробности за мача Спартак (Плевен) - ЦСКА вижте в Sporta.bg

С два гола на Преслав Йорданов в 24-ата и 84-ата минута ЦСКА спечели с 2:0 визитата си на втородивизионния Спартак (Плевен) и елиминира пети съперник в турнира, за да стигне до топ 8. „Червените“ започнаха в регионалните квалификации, а в миналия кръг – първи от основната схема – победиха на стадион „Българска армия“ Нефтохимик с 3:1.

В 24-ата минута след центриране от дясно на Кирил Динчев нападателят Йорданов с воле на първа греда разстреля мрежата на домакините за първи път, а в 84-ата завърши прецизно великолепна комбинация между него, Борис Галчев и Самир Аясс.

Домакините от Спартак започнаха силно втората част, но не се възползваха от подема в играта си, за да разпечатат вратата на „армейците“.