"Левски" не успя да победи "Монтана"

Отборът на "Левски" стартира новия сезон в Първа лига с равенство 0:0 с "Монтана" на стадион "Георги Аспарухов". Възпитаниците на Люпко Петрович бяха по-активни в срещата, но направиха доста пропуски и не успяха да зарадват привържениците си.

В средата на първото полувреме Антонио Аниете се озова сам срещу вратаря на гостите Христо Иванов, но не успя да го преодолее. В 30-ата минута пък Монтана при идентична ситуация можеше да поведе, но Маркиньос от няколко метра стреля високо над напречната греда. В 52-ата минута Франсис Нар бе изведен добре от Хеан Деса, но отправи нещо средно между удар и пас. Малко по-късно домакините имаха на два пъти претенции за дузпи - първо за фаул срещу Бабатунде Адениджи, после за нарушение с ръка в наказателното поле на "Монтана", но съдията подмина и двете ситуации. Левски можеше да стигне до победен гол и в заключителните минути, но пропуск направи Станислав Иванов.

С нулево равенство завърши и предишния мач между двата отбора през месец март на "Герена". /БГНЕС