Спасов дебютира начело на Берое с победа над Монтана

Източник: БНР

Новият старши треньор на Берое Ферарио Спасов дебютира с победа начело на тима. В 12-ия кръг на Първа лига старозагорци се наложиха над Монтана като домакини с 2:1, предаде БНТ.

Атанас Зехиров откри резултата в 27-ата минута, но в 53-ата бившият играч на Берое Стивън Петков отбеляза изравнително попадение за Монтана. Домакините стигнаха до успеха в 73-ата минута, когато се разписа Жуниор Мапуку.

Във временното класиране Берое е на 8-ото място с 16 точки, докато Монтана остава на последната 14-а позиция с едва 5.

Срещата беше в бавно и неособено привлекателно темпо, макар че в първите 15 минути домакините имаха три чудесни възможности. В първите две ситуации Зехиров и Радослав Кирилов изпуснаха, а в 15-ата Мапуку улучи гредата след центриране на Милисавлевич.

В 27-ата минута Атанас Зехиров с чудесно изпълнение от фаул откри резултата, а само две минути по-късно Мапуку направи нов пропуск, който от 4 метра не успя да прати топката във вратата.

До края на първата част Мапуку изпусна още една добра възможност, а в 53-ата минута гостите изравниха. Пробив на Костадин Дяков от дясно намери влезлия на скорост Стивън Петков и той отклони топката пред Венци Василев в мрежата на беройци. В 62-ата минута гостите можеха да направят пълен обрат, но вратарят Макенджиев извади топката над гредата след удар на защитника Бамба.

В 73-ата Берое стигна до втори гол чрез Мапуку, който след множество пропуски най-после вкара. Александър Василев секунди след влизането си в игра асистира чудесно към Мапуку, който бе тръгнал да пробива на скорост покрай Тихомир Трифонов. Тъмнокожият таран показа супер техника при овладяването и след като излезе очи в очи с Христо Иванов, по диагонала прати топката в долния ляв ъгъл. В 81-ата минута Стивън Петков беше близо до втори гол за гостите, който стреля от движение, но Макенджиев спаси.

БЕРОЕ - МОНТАНА 2:1
1:0 Атанас Зехиров (27)
1:1 Стивън Петков (53)
2:1 Жуниор Мапуку (73)

Жълти картони: Стивън Петков (Монтана)

Берое: 22. Благой Макенджиев – 18. Атанас Зехиров, 21. Венцислав Василев, 6. Иво Иванов (к), 28. Веселин Пенев – 3. Карлос Охене (90′ – 23. Борислав Цонев), 15. Георги Динков – 11. Неманя Милисавлевич, 14. Георги Божилов (67′ – 7. Александър Колев), 9. Радослав Кирилов (72′ – 19. Александър Василев) – 30. Жуниор Мапуку
Треньор: Ферарио Спасов

Монтана: 1. Христо Иванов, 23. Шоко, 29. Бамба Диарасуба, 3. Иван Михов, 14. Христос Контохристос, 6. Тихомир Трифонов (77′ – 28. Маркиньос), 5. Антон Полюткин (46′ – 16. Стивън Петков), 22. Сергей Георгиев, 8. Георги Коруджиев, 7. Даниел Генов (46′ – 25. Костадин Дяков), 24. Фернандо Силва