Игуаин изкара Ювентус от равенството с Наполи. Тимът запази лидерската си позиция в Серия "А"

Ювентус победи Наполи като домакин с 2:1 в голямото дерби от 11-ия кръг на италианската Серия „А”, предаде БНТ.

В герой за „бианконерите” се превърна бившият нападател на неаполитанците Гонсало Игуаин, който отбеляза победното попадение за своя тим в 71-ата минута.

Преди това, в 50-ата, Юве поведе с гол на Леонардо Бонучи. Четири минути по-късно обаче Хосе Мария Кайехон се разписа за гостите за 1:1.

Ювентус е лидер в класирането с 27 точки. Втори е тимът на Рома с 22, а Наполи заема третата позиция с актив от 20.