Въпросителни около сделката с ЧЕЗ

Въпросителни около сделката с ЧЕЗ
A A+ A++ A

Георги Кадиев заяви, че отлагането на решението за ЧЕЗ е с цел „няколко месеца да го мотаят, за да се размине скандалът”.

„Много е важно скандалът да не се разминава, протестите да продължат, а политическите партии, които са срещу тази сделка, да го включат в предизборните си програми и да бъде изпратен ясен сигнал”, каза той и добави, че трябва да се стигне до разтрогване на сделката, която според него е „лоша” и корупционна.

Кадиев каза, че обществото не знае какви са капиталите, с които ще се купи ЧЕЗ. Той квалифицира сделката като политическа, тъй като зад нея „стоят 3 милиона души, които са консуматори”.

Президентът на КТ „Подкрепа” Димитър Манолов от своя страна каза, че съжденията на Кадиев за верни за времето, когато ЕРП-то за пръв път е продадено.

„Ние продадохме държавното си дружество на друго държавно дружество”, припомни той.

Според него е напълно нормално държавата да влезе в ЧЕЗ, тъй като и преди продажбата му го е притежавала. „Проблемът е в това дали, ако държавата влезе в тази собственост, за което не би трябвало да има правни пречки, дали това ще повлияе на онзи процес, по който онези искат 500 милиона евро”, подчерта президентът на КТ „Подкрепа”.

Той изрази мнение, че държавата трябва да влезе в сделката за ЧЕЗ, както и че на първо място е трябвало да си остави 34 % от дружеството преди години.

Последвайте ни в Twitter и Facebook

Коментирай

Най-четено от Общество
Последно от Общество

Всички новини от Общество »

Инбет Казино

Анкета

Отрази ли се инфлацията на джоба Ви преди великденските празници