Чикаго Булс продължава да ниже победи в НБА

Чикаго Булс записа 6-а победа от 7 мача от началото на шампионата в Националната баскетболна асоциация на Съединените щати и Канада, побеждавайки Бостън Селтикс в мач от редовния сезон. В „TD Garden“ в Бостън срещата завърши при резултат 128:114 в полза на Булс за радост на изстрадалите в последните 2 декади фенове на легендарните "бикове".

Гостите от Чикаго започнаха по-слабо срещата и след първите три части на мача изоставаха в резултатат с 89:103. В последната четвърт, обаче, хората на Били Донован сякаш летяха на паркета и смълчаха хората по трибуните, завършвайки частта при резултат 39:11, като по този начин грабнаха победата.

Най-резултатен за победителите бе ДеМар Дерозан с 37 точки, 7 борби и 2 асистенции за 34 минути игра. За Селтикс най-полезен бе Джейлън Браун, който завърши срещата с 28 точки, 7 борби и 3 асистенции.