Везенков поигра мъничко, Кингс паднаха драматично с кош в сетния миг

Спортист №1 на България Александър Везенков взе участие във втори пореден мач на Сакраменто Кинг за първи път от 27 декември, но отборът му претърпя драматична загуба със 142:143 след продължение като гост на Милуоки Бъкс, тъй като Деймиън Лилард вкара тройка за домакините с финалната сирена.

Сакраменто спечели първата четвърт с пет точки разлика, но Милуоки взе втората и на полувремето се оттегли с две точки аванс. „Елените“ излязоха победителите и в третата четвърт, когато добавиха още две точки към преднината си, но „кралете“ взеха последната част с четири точки разлика. Така изравниха резултата и пратиха мача в продължение.

Минута преди изтичането на оувъртайма Сакраменто имаше аванс от 141:137, но до края вкара само една точка, докато Милуоки наниза две тройки, като едната от тях беше на Деймиън Лилард в последната секунда.

Александър Везенков получи шанс за изява от треньора си Майк Браун само през третата четвърт. Тогава той престоя на терена 6:24 минути, което бе най-малкият период на игра от всички девет играчи на Сакраменто, взели участие в двубоя. Въпреки краткото си време на терена 28-годишният българин успя да вкара четири точки и да спечели една борба. С абсолютно същия актив завърши и Кийгън Мъри, който обаче игра 19:28 минути.

Диарън Фокс беше най-резултатен за „кралете“ в мача. Той завърши с 32 точки. Малик Монк добави 28, а Кевин Хъртър добави 26 и 10 борби. Домантас Сабонис се отличи с трипъл-дабъл – 21 точки, 13 борби и 15 асистенции.

Геройт на Милуоки Деймиън Лилард завърши мача с общо 29 точки. Звездата на тима Янис Адетокунбо направи трипъл-дабъл – 27 точки, 10 борби и 10 асистенции. Малик Бийзли добави 23 точки, а Боби Портис вкара 22 точки и овладя 10 отскочили топки.

В следващия си мач Сакраменто Кингс гостува на Финикс Сънс. Двубоят е на 17 януари от 4:00 часа българско време. С тази среща се слага край на серията на „кралете“ от пет поредни визити, тъй като следват домакинства на Индиана Пейсърс (19 януари) и Атланта Хоукс (23 януари).