17-годишната Теодора Цанева оглави световната ранглиста в каратето

фейсбук

17-годишната Теодора Цанева стана номер 1 в Световната ранглиста при девойките категория – 53 кг. Това съобщиха във Фейсбук от клуба й „Карате клуб Цанев“.

Младата състезателка зае 5-то място в своята категория на EKF Cadet, Junior & U21 Championships в Тбилиси, Грузия.

„След вчерашното класиране на Теди с една загуба от Черна гора и две убедителни победи над Косово и Румъния, днес тя игра за бронзовият медал в мач с представителката на Германия. Съдийско решение направи немската състезателка победител... Въпреки всичко, с това класиране Теди става номер 1 в Световната ранглиста при девойките категория – 53 кг.“, написаха от нейния клуб.

След месец Цанева става на 18 и ще се прехвърли при жените. Според правилника на Световната федерация по карате (WKF), българката ще влезе в световната ранглиста при жените с 50 % от точките, които притежава при девойките под 18 г., което директно ще я класира на добра позиция в женския световен елит. Девойката вероятно ще направи дебюта си при жените на Европейското първенство по карате в Хърватия през месец май.