България победи Полша с 3:0 гейма в мач от Световната лига

Мъжкият национален отбор на България по волейбол победи Полша с 3:0 гейма (25:21, 25:21, 25:21) в мач от група „А” на Световната лига. С успеха избраниците на треньора Камило Плачи направиха решителна крачка към класиране за финалния турнир на Световната лига в Аржентина, предаде агенция Фокус.

Първият гейм бе спечелен от България с 25:21 точки. Първото техническо прекъсване бе при аванс от една точка за българите – 8:7 точки. При второто Полша имаше преднина от две точки – 16:14 точки. Веднага след това българските волейболисти поведоха в резултата и спечелиха гейма с 25:21 точки.

Във втората част избраниците на треньора Камило Плачи се наложиха с 25:21 точки. Първото техническо прекъсване бе при 8:7 точки за България. При втората задължителна почивка в гейма България имаше аванс от 5 точки – 16:11 точки. Българите спечелиха гейма с 25:21 точки.

В третия гейм българският отбор продължи да доминира, като първата задължителна почивка дойде при резултат 8:5 точки. Второто техническо прекъсване бе при 16:11 точки. Българите спечелиха гейма с 25:21 точки, а с това и мача, като взеха максимума от точки за класирането.

Най-резултатен за България бе Цветан Соколов с 21 точки. Тодор Алексиев завърши с 11 точки, а Виктор Йосифов реализира 8 точки. За Полша Бартош Курек реализира 12 точки.

Мачът се игра в зала „Конгресна” на Двореца на културата и спорта във Варна, пред около 5000 зрители.Вторият мач от последния кръг в група „А” на Световната лига между България и Полша е на 13 юли (събота) от 21:00 часа, отново във Варна.