ЦСКА победи "Пирин" Гоце Делчев с минималното 0:1

ЦСКА все пак си заслужи трите точки, с които отборът на Стойчо Младенов се изкачи до шестото място в класирането преди мачовете през уикенда. Снимка: БГНЕС

Отборът на ЦСКА успя да надиграе с 1:0 като гост „Пирин“ (Гоце Делчев) в първи мач от 8-и кръг на "А" група, въпреки, че домакините направиха достатъчно поне за равенството, предава БГНЕС.

След скучно начало, Мартин Газиев стресна гостите и от пряк свободен удар в 22-ата минута нацели гредата.

ЦСКА се опита да отвърне на предизвикателството, но до почивката голове в мача не паднаха.

В началото на втората част бе отсъдена дузпа за игра с ръка на Киров, а от бялата точка Марсиньо откри резултата.

Малко преди гола Близнаков пропусна уникално положение за "Пирин".

Домакините имаха още шансове за гол, но най-фрапантен бе последният им в продължението на срещата.

Тогава след разбъркване в наказателното поле грешникът от дузпата, Киров, прати топката на сантиметри покрай вратата на гостите.

"Пирин", въпреки добрата игра, остава последен с една точка.