Базел надви Челси като гост с 1:2

В 71-ата минута кошмарът на българския Лудогорец - египтянинът Мохамед Салах - вкара за 1:1 след асистенция на Марко Щрелер, а в 81-ата самият Щрелер вкара победния гол. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Челси загуби изненадващо домакинстовото си срещу Базел с 1:2 на старта на Шампионската лига, предава БГНЕС.

Мачът се игра пред 60 хил. зрители на стадион "Стамфорд бридж" в Лондон и бе от Група Е на турнира.

Първото полувреме бе доминирано от домакините, докато гостите през повечето време се бранеха.

В края на полувремето Челси поведе с гол на Оскар, след асистенция на Франк Лампард за 1:0

Второто полувреме протече значително по-равностойно.

Въпреки това в заключителните двадесетина минути, швейцарците с два бързи гола обърнаха мача и извоюваха сензационна победа.

В минутите до края домакините обсадиха вратата на Ян Зомер, но въпреки положените усилия не успяха да се доберат даже до изравнително попадение.