Фетел спечели четвърта поредна титла във Формула 1

Себастиан Фетел спечели четвърта поредна световна титла във Формула 1, след като завърши на първо място в състезанието  за Голямата награда на Индия.

Германецът, който стартира от пол-позишън влезе рано в бокса, за да смени гумите си, но въпреки това се върна на пистата, за да финишира с 30 секунди пред втория Нико Розберг с Мерцедес, а на трето място се класира Ромен Грожан с Лотус. Ред Бул спечели трофея и при механиците, пише Фокус.

Фетел спечели титлата три кръга преди края на шампионата. С тази титла той се превръща в най-младия четирикратен шампион във Формула 1. Той се изравнява по спечелени титли с французина Ален Прост. Пред него се нареждат само Хуан Мануел Фанджо с 5 титли и Михаел Шумахер със 7.

Догодина 26-годишният пилот на Ред Бул ще гони изравняване на рекорда на Шумахер от 5 поредни титли.