ЦСКА разгроми "Локомотив" София с 5:0

След победата ЦСКА има 35 точки и продължава да заема трета позиция, докато "Локомотив" София е на девето място с 22 точки. Снимка: БГНЕС

ЦСКА прекъсна серията си от пет поредни мача без победа над "Локомотив" София и разгроми "железничарите" с 5:0 в столичното дерби от 19-ия кръг на "А" група.

Възпитаниците на Стефан Генов бяха тотално надиграни на стадион "Българска армия" и можеха да допуснат дори още по-тежка загуба.

Головата фиеста откри Мартин Петров още в 12-та минута, след като остана очи в очи с Валентин Галев.

В 35-та минута Ивайло Чочев покачи на 2:0 с глава след центриране на Неманя Милисавлевич, а малко преди почивката Петров отбеляза втория си гол в мача след нова добра асистенция на Милисавлевич.

Четири минути след почивката сръбският халф оформи своя хеттрик от асистенции, след като подаде на Марсиньо за 4:0, а крайният резултат бе оформен от Емил Гъргоров в 73-та минута.