Левски и Литекс не се победиха в дербито на А група

Отборите на Левски и Литекс не се победиха в дербито на втория кръг на родната А група, като срещата на "Георги Аспарухов" завърши при резултат 2:2. Рано в мача "сините" поведоха, след това гостите обърнаха развоя на мача в своя полза, но в крайна сметка столичният тим изравни.

Левски игра 20 минути с човек по-малко, след като капитанът Веселин Минев бе изгонен за втори жълт картон, а малко преди края на срещата и Кристиян Малинов получи картон с червен цвят заради реплики към главния рефер Таско Тасков.

Така "сините" са с актив от 2 точки, след като в първия кръг направиха 1:1 с Ботев в Пловдив, а "оранжевите" вече имат четири след успеха си с 2:0 над Лудогорец в откриващия си мач.

Срещата започна доста по-добре за Левски и силната им игра даде резултат още в 5-тата минута. Божидар Краев се измъкна след грешка в центъра на "оранжевите". Младокът отправи удар с десния крак, той бе париран, но при втория изстрел, този път с левия, младокът откри резултата.

Всичко за срещата прочетете на този линк.