Изненадващо равенство в мача Португалия-Исландия

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Отборите на Португалия и Исландия направиха равенство 1:1 в мач от група F Европейското първенство, игран в Сент Етиен. Исландците са считани за едни от аутсайдерите на Евро 2016, но не се уплашиха от именития си съперник и със стабилно представяне в защита успяха да стигнат до точката при дебюта си на голям форум.

Двубоят очаквано започна с натиск на Португалия, който даде резултат в 31-та минута, когато Нани откри резултата след добро подаване отдясно.

След почивката възпитаниците на Фернандо Сантош продължиха да натискат, но при една от своите контраатаки исландците успяха да изравнят. Биркир Бярнасон бе забравен в наказателното поле при високо центриране и преодоля Руй Оатрисио от непосредствена близост.

До края Кристиано Роналдо и компания направиха всичко възможно, за да стигнат до нов гол, но така и не успяха, като с добри намеси се отличи вратарят на Исландия Ханес Халдорсон. По този начин група F започна с две изненади, след като по-рано днес Унгария победи Австрия с 2:0.