Кавалиърс надигра "ракетите" със 128:120

Източник: БНР

Действащият шампион в НБА Кливланд Кавалиърс победи Хюстън Рокетс със 128:120 на свой терен. Кавс загубиха първата четвърт, но на голямата почивка вече имаха преднина, която удържаха до края, предаде БГНЕС.

На гостите не им помогнаха 45 точки и 15 асистенции на Джеймс Хардън. За домакините Кайри Ървинг завърши с 32 точки, Кевин Лав с 24, а ЛеБрон Джеймс с 19 т. и 13 борби.

Голдън Стейт Уориърс записа изразителна победа в гостуването си на Портланд Трейл Блейзърс - 127:104. Стеф Къри вкара 28 точки за победителите, Йън Кларк - 22, Кевин Дюрант - 20, а за домакините Деймиън Лилард реализира 31 т.

Маями Хийт се наложи у дома над Сакраменто Кингс със 108:96 след продължение. Маями имаше преднина в по-голямата част от срещата, но в заключителната четвърт позволиха на съперника си да доведе нещата до продължение. В допълнителните пет минути "горещите" се справиха повече от добре, отбелязвайки 17 точки срещу само 5 за "кралете".