Рутинна победа за Ювентус над Пескара

БТВ

"Ювентус" победи с 3:0 "Пескара" като домакин в мач от 13-ия кръг на Серия "А".

Наставникът на "бианконерите" Масимилино Алегри имаше някои кадрови проблеми, а и даде почивка на част от титулярите преди важното гостуване на "Севиля" в Шампионска лига и стартовата му единайсеторка беше малко непривична, пише БТВ.

Това по никакъв начин не се отрази на шампионите и те контролираха мача от началото до края. През първия половин час Игуаин пропусна на два пъти, а Ернанес веднъж. Все пак в 36-та минута Сами Кедира реализира за 1:0.

След почивката домакините отново натиснаха съперника в търсене на втори гол. Последваха отново два пропуска на Игуаин, като аржентинецът първо нацели гредата, а след това не успя да преодолее вратаря на гостите Бидзари. В 63-та минута обаче това направи Марио Манджукич. Крайното 3:0 оформи Ернанес с изключително красив гол от далечна дистанция.

Така "Ювентус" има вече 33 точки в актива си и дръпна пред преследвачите "Рома" и "Милан", чиито мачове предстоят. "Пескара" остава под чертата със 7 точки.