Арсенал с три бързи попадения за крайното 3:3 в мача с Борнемут (ВИДЕО)

Източник: Topsport.bg

По-малко от половин полувреме - 22 минути, бяха необходими на "Арсенал", за да стане съучастник в поредния шедьовър в английската Висша лига, пише 24 часа.

"Артилеристите" губеха 0:3 като гости на "Борнемут", преди в 70-ата минута да стартират обрата. Домакините дръпнаха солидно в резултата още преди почивката с попадения на Чарли Даниълс (16) и Калъм Уилсън (20) от дузпа. В 58-ата минута Райън Фрейзър направи резултата 3:0, макар че останаха много сериозни съмнения за фаул в нападение.

Чак в 70-ата минута Алексис Санчес намали с красив плонж с глава, след като Оливие Жиру отклони топката към него. Французинът асистира и за второто попадение, като подаде към резервата Лукас Перес, а той не сбърка. Във втората минута на продължението Жиру окончателно се превърна в герой на мача с изравнителене гол с глава за крайното 3:3. Той го отпразнува, като имитира скорпионския си удар, с който на 1 януари вкара може би най-красивия гол за 2017 г.