ЦСКА губи с 2:4 контролата с "Рубин"

Източник: Topsport

ЦСКА загуби с 2:4 контролата с "Рубин" (Казан), съобщи официалният сайт на клуба. След равностойно начало армейците откриха резултата в 24-ата минута. Тогава Рубен Пинто изведе Станислав Манолев, който хладнокръвно реализира, пише 24 часа.

Само 8 минути по-късно Руи Педро удвои аванса на ЦСКА след брилянен удар от границата на наказателното поле. Руският тим се върна в мача в 34-тата минута, а в края на полувремето Рубин изравни резултата. На полувремето в игра се появиха Кирил Десподов, Давид Симао и Стойчо Атанасов, които замениха Станислав Манолев, Преслав Йорданов и Рубен Пинто. Играта през втората част отново бе равностойна, а в 60-тата минута Стамен Белчев направи още шест промени. На терена се появиха Никола Колев, Румен Руменов, Красимир Станоев, Тонислав Йорданов, Александър Георгиев и Пламен Гълъбов, които замениха Нунеш, Педро, Перес, Кулма, Чорбаджийски и Бумал.

В 71-ата минута Рубин излезе напред в резултата след грешка при изнасянето на топката. В 80-ата минута пък след груба изява на състезател на руския тим Александър Дюлгеров напусна терена с травма в китката. В игра се завърна Станислав Манолев, но само 5 минути по-късно и той получи травма в лакътя и също напусна игра. Така ЦСКА доигра срещата с 10 човека, а "Рубин" се възползва от ситуацията и стигна и до четвърти гол във вратата на Китанов, който единствен престоя на терена през пълните 90 минути.

Стартов състав: 12. Георги Китанов (в), 11. Станислав Манолев, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Рафаел Перес, 23. Александър Дюлгеров, 6. Рубен Пинто, 20. Петрус Бумал, 21. Руи Педро, 10. Арсенио Нунеш, 26. Густаво Кулма и 9. Преслав Йорданов.