Германия оправда очакванията за победа и постави рекорд на Евро 2012

Авторът на победното попадение за Германия Ларс Бендер (вдясно) ликува след гола. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Фаворитът в Група В Германия оправда очакванията към себе си, като победи отбора на Дания с 2:1 в последния трети мач в груповата фаза на стадион „Арена Лвов”.

Бундестимът е единственият на Евро 2012, който записа пълен актив от 9 точки в груповата фаза.

За победата се разписаха Лукас Подолски, който изигра своя мач номер 100 с националната фланелка, и Ларс Бендер.

За Дания точен бе Михаел Крьон-Дели, чието изравнително попадение поддържа напрежението за Германия.

При 1:1 10 минути преди края на двубоя едно точно попадение за „Червения динамит” можеше да изхвърли Германия от първенството.

Образцова контраатака на Месут Йозил, завършена точно от Ларс Бендер, донесе окончателния успех на Германия в 80-тата минута.

Ларс Бендер намери място в стартовата единайсеторка заради отсъствието на Жером Боатенг, който имаше натрупани жълти картони.

За Дания в атака влязоха Никлас Бендтнер, Кристиан Ериксен и Михаел Крьон-Дели.

Футболистите на Германия наложиха пълна доминация през първата половина на двубоя и логично откриха резултата с гол на Лукас Подолски в 14-тата минута след красиво подаване на Марио Гомес.

Дания не пропусна да върне гола при единстветана си опасна атака пред германската врата едва 5 минути по-късно, когато Никлас Бендтнер посрещна с глава центриране от корнер, а Михаел Крьон-Дели завърши атаката в мрежата.

Футболистите на Йоаким Льов наситиха първите минути на двобоя с активно обстрелване на вратата на Стефан Андерсен.

Сред първия гол за Дания играта на Германия не отбеляза спад нито откъм техническо изпълнение, нито откъм ентусиазъм и футболистите от Бундестима продължиха да търсят варианти за против на противниковата отбрана.

Въпреки очакваните всевъзможни развития в Група В, Германия оправда най-многобройните очаквания с първо място в груповото класиране, което я праща на интересен четвъртфинал, натоварен не само с футболни вълнения.

След класирането на първо място в групата, на 1/4-финала Германия ще се изправи срещу втория в Група А - Гърция, която вече се смята за голямата изненада на Евро 2012.