Джокович класира Сърбия на полуфинал за Купа "Дейвис"

фейсбук

Новак Джокович изведе Сърбия до полуфиналите на Купа "Дейвис" в Малага в събота, където ще се изправи за трети път срещу четвъртия в света италианец Яник Синер в рамките на по-малко от две седмици.

Световният номер 1 Джокович победи Камерън Нори с 6:4, 6:4 за един час и 41 минути, за да даде на Сърбия непреодолима преднина от 2-0 срещу Великобритария. Преди това 55-ият в света Миомир Кечманович надделя над финалиста от София Джак Дрейпър със 7:6(2), 7:6(6) в мач, в който нито един от играчите не успя да пробие подаването на съперника.

Джокович, който помогна на Сърбия да спечели първата си титла за Купа "Дейвис" през 2010 г., продължи впечатляващия си сервис, който демонстрира в Торино, като загуби само осем точки при свое подаване, а в същото време направи 16 печеливши форхенда, което е двойно повече от броя на ударите на Нори.

На полуфинала в събота Сърбия ще играе срещу Италия, а днес е първия полуфина между Австралия и Финландия