Цветана Пиронкова отпадна от турнира в Хертогенбош

Двете тенисистки се срещнаха за втори път при професионалистките, като Пиронкова регистрира втора загуба. Снимка: БГНЕС

Цветана Пиронкова приключи участието си на четвъртфиналите на турнира в Хертогенбош, съобщи сайтът на женската тенис асоциация, предава „24 часа“.

Българската тенисистка загуби на четвъртфиналите от поставената под номер 3 в схемата Карла Суарес Наваро от Испания с 6:2, 4:6, 4:6.

В началото на третия сет, при резултат 2:0 гейма за Пиронкова, мачът бе прекъснат заради дъжд.

Веднага след подновяването на двубоя испанката успя да върне пробива, след което и да повече с 4:2 гейма. Пиронкова изравни до 4:4 гейма, след което допусна Суарес да спечели мача след нов пробив в подаването на българката.