Италия надигра Чехия с 2:1, помогна на България

Козяк изведе гостите напред в резултата, но Киелеини в 51-ата минута и Балотели от дузпа в 54-ата направиха обрата в резултата.

Италия победи с 2:1 Чехия на стадиона в Торино и не позволи на чехите да преследват България за второто място в група В на световните квалификации, съобщава "Гонг".

По този начин „Скуадра Адзура“ се бетонира на първото място в група В, където е и България. Италианците имат 20 точки, и вече дори на теория няма как да пропуснат Мондиала. След поражението, Чехия остана с девет, като до края на кампанията има гостуване на Малта, а след това, в последния кръг, пристига в София за мач с България.