Драматична битка: САЩ – Португалия завършиха 2:2

САЩ завърши наравно с Португалия 2:2. Снимка: football2014wc.com

Португалия и САЩ завършиха наравно 2:2 във втория си двубой от група "G" на световното първенство.

Късен гол в 5-ата минута на добавеното време на Силвестре Варела остави надеждите на европейския тим да се класира на 1/8-финал в турнира. Преди това Нани бе открил резултата в мача в 5-ата минута, а американците направиха пълен обрат с голове на Джърмейн Джоунс в 64-ата и Клинт Демпси в 81-вата минута. За да се класира Португалия в следващата фаза на надпреварата, трябва да търси задължителен успех в последния си мач срещу Гана и да се надява на добро развитие в другия мач.

Германия и САЩ имат по четири точки, а Гана и Португалия са с по една. В последните мачове от групата тимът на Паоло Бенто среща Гана, а САЩ ще мери сили с Германия. Двубоите ще се играят на 26 юни от 19:00 часа българско време.